1. Strona główna
  2. Baza wiedzy
  3. Zaświadczenie o zarobkach – czy jest niezbędne dla firm pożyczkowych?


Wybierz chwilówkę

Ile pieniędzy chcesz pożyczyć?

50 zł
2500 zł
1500 zł
+

Ile czasu potrzebujesz na spłatę?

7 dni
30 dni
15 dni
+

Zaświadczenie o zarobkach – czy jest niezbędne dla firm pożyczkowych?

Ocena: 4,0 na 5   Oceny: 915  |  Opinie: 2

Jednym z warunków stawianym przez banki osobom ubiegającym się o kredyty jest obowiązek dostarczenia zaświadczenia o dochodach. Dokument ten odgrywa ogromną rolę przy badaniu zdolności kredytowej. Jeśli ktoś nie jest w stanie udokumentować swoich dochodów, jego szanse na kredyt radykalnie spadają. Czy zatem możliwe jest uzyskanie wsparcia finansowego bez zaświadczenia o dochodach?

 

Oferta firm pozabankowych

Współczesny rynek usług finansowych tworzą nie tylko banki, ale również i instytucje pozabankowe potocznie określane mianem parabanków. Wychodzą one naprzeciw głównie potrzebom tych klientów, którzy z różnych względów mają utrudniony bądź zamknięty dostęp do kredytów w bankach. W ofercie firm znajdują się m. in. pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Są one sporym udogodnieniem przede wszystkim dla tych klientów, którzy nie posiadają stałego źródła dochodów.

Elastyczne podejście do klienta

Obecność tego typu pożyczek w ofertach firm pozabankowych to efekt prowadzonej przez te instytucje polityki. Jej charakterystyczną cechą jest dość elastyczne podejście do klientów – nie będzie zapewne przesadą stwierdzenie, iż parabanki lepiej niż banki rozumieją specyfikę rynku pracy. W Polsce niestety to, co powinno być standardem – czyli komfort w postaci stałego źródła dochodów – staje się powoli luksusem.

Wybór najlepszej opcji

Firmy pozabankowe umożliwiają skorzystanie z szerokiej gamy chwilówek – każdej z nich są przypisane pewne wymagania. To czy akurat jest potrzebne zaświadczenie o dochodach, czy nie to już zależy od rodzaju pożyczki i samej firmy. Decydując się zatem na skorzystanie z którejś z tych propozycji, trzeba dokładnie zapoznać się z jej zasadami. Zawsze można znaleźć opcję adekwatną do własnych potrzeb i możliwości.

Jeśli nie zaświadczenie, to co?

Należy w tym momencie wspomnieć o dość istotnej kwestii, a mianowicie takiej, że brak wymogów dotyczących zaświadczenia o dochodach nie jest wcale równoznaczny z tym, że parabanki w ogóle nie wymagają ze strony klientów jakichkolwiek gwarancji. W celu potwierdzenia wiarygodności finansowej często są oni proszeni o pokazanie np. wydruków z konta bankowego czy kilku ostatnich opłaconych w terminie rachunków.

Ekspert ds. pożyczek
Ocena: 4,0 na 5   Oceny: 915

Warto przeczytać

Jak działają kalkulatory pożyczek pozabankowych?

Jak działają kalkulatory pożyczek pozabankowych?

Dla każdej osoby zaciągającej pożyczkę pozabankową najważniejsze są koszty takiego zobowiązania. Analizując dostępne na rynku oferty, trzeba zwracać uwagę na wiele aspektów takich jak m. in. oprocentowanie, prowizja czy maksymalny okres spłaty. Przyszły...


Czy można zaciągnąć pożyczkę na dowód?

Czy można zaciągnąć pożyczkę na dowód?

Pozyskanie kredytu w banku wiąże się nieodłącznie z załatwieniem wielu formalności. Składając wniosek, klient musi dołączyć do niego wymagane dokumenty, których skompletowanie bywa niekiedy czasochłonne. Należy też pamiętać o tym, że wniosek musi...


Zalety pożyczek pozabankowych

Zalety pożyczek pozabankowych

Pożyczki pozabankowe są obecnie bardzo popularnymi produktami finansowymi. Duże zainteresowanie nimi to zasługa ich wielu zalet, wśród których zdecydowanie wyróżnia się powszechna dostępność – wynika ona ze specyfiki usług świadczonych...


Pożyczka przez sms

Pożyczka przez sms

Pożyczkodawcy chcąc zainteresować konsumentów swoją ofertą prześcigają się w proponowanych im ułatwieniach, tak aby proces wnioskowania o pożyczkę był jak najmniej skomplikowany i jak najszybszy. Pożyczki dostępne w ciągu 15 minut przez internet z...


Opinie i komentarze

Opinie nie są objęte procedurą weryfikacji skorzystania z usługi
Na papierze można mieć inne informacje, a zarabiać w praktyce zupełnie inne kwoty. Dlatego w dzisiejszych czasach zaświadczenie nie ma sensu.
Karol 31-08-2019 15:20
To zależy czy firmie zależy. Jesli jest sprawdzona to raczej nie powinni chcieć żadnych dodatkowych informacji.
viva 13-06-2019 17:24